Burun Revizyonu

Revizyon burun ameliyatı; ilk ameliyatın sonucundan memnun kalınmaması ya da bazı sağlık problemlerinin ortaya çıkması gibi nedenlerle yapılan burun düzeltme işlemidir. 

Revizyon burun ameliyatının yapılabilmesi için ilk ameliyat sonrasında sabırlı bir şekilde 6 ay ile 1 yıl arasında bir süre beklemek gerekir. Bu süre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. 

Revizyon burun ameliyatlarında, küçük düzeltmeler 15 ile 30 dakika arasında gerçekleştirilebilir. Detaylı düzeltmelerin gerekli olduğu operasyonlarda; kulak ve kaburga bölgelerinden kıkırdak alınması gerekebilir. 

Bu da revizyon ameliyatı süresi uzatır. Revizyon ameliyatları kişiler üzerinde psikolojik olarak olumsuz sonuçlar doğurabilir. İlk ameliyatta olduğu gibi revizyon ameliyatının da başarısız olacağını düşünebilirler. 

Revizyon ameliyatı için doktor ve hastane seçimi oldukça önemlidir. Seçilen doktorun tecrübesi bilgi, birikimi, operasyonun yapılacağı hastanenin teknik donanımı ameliyatın başarılı sonuçlanmasını sağlayacaktır. 

Burun ameliyatları için her zaman en güzel olan değil kişiye en uygun olan yapı tercih edilmelidir. Aksi taktirde devamlı revizyon ameliyatlar gerekli olacaktır. Tamamen simetrik olması mümkün değildir. Çok simetrik ve daha simetrik kavramları burun ameliyatları için uygundur. 

Doktor seçimi ne kadar iyi olursa olsun oluşabilecek bazı problemler öngörülemeyebilir. Burun ameliyatlarından sonra 2 yıl içerisinde küçük düzeltmeler yapılması gerekebilir. 

Bu operasyonlar revizyon ameliyatları kadar zorlu bir süreç değildir. Yapılacak düzeltme operasyonları için erken davranmamakta fayda var. Burun yapısının tamamen oturması 2 yılı bulabilir. Bu süre içerisinde, değişimlerin doktor ile takip edilip revizyon işlemleri için planlı kara verilmesi gerekir.

Revizyon Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Revizyon burun ameliyatlarında iyileşme süreci 1 yılı bulabilir. Ancak bu süre içerisinde burun yapısı oturmaya başlayacaktır. Hastanın doktor tavsiyelerine uyması hem iyileşme döneminin iyi geçmesi hem de burun yapısının daha erken dönemde oturması açısından oldukça önemlidir.

Revizyon burun ameliyatı sonrasında hastalar 1 hafta sonra iş yaşantılarına dönebilirler. Burun herhangi bir darbeye karşı korunmalıdır. Hastanın durumuna göre 3 ile 6 hafta arasında bir süre sonunda hafif spor aktivitelerinin yanı sıra ağır sporlar da yapılmaya başlanabilir. Belirtilen süre boyunca kesinlikle gözlük kullanılmamalıdır. Bu durum burun yapısında bozulmalara neden olabilir. Numaralı gözlük kullanan hastalar için lens kullanmaları ya da burun bölgesine baskı yapmayan gözlükleri tercih etmeleri tavsiye edilir. Burun ve göz gölgeleri güneşten korunmalıdır. Bunun için şapka kullanılması uygun olacaktır. Ayrıca güneş koruyucu ürünler de tercih edilebilir.

Doktor tarafından reçete edilen ilaçların dışında herhangi bir ilaç kullanımında bulunulmamalı. Ek ilaç kullanılması gerekli olan durumlarda mutlaka doktor bilgilendirilmelidir. Burunda iyileşmenin devam ettiği süre boyunca sümkürme işlemi yapılmamalıdır. Bu işlem burunda kanamalara neden olabilir. Burun temizliği için doktorun da tavsiyesi ile deniz suyu kullanılabilir. Burun ucunda bulunan dikişlerin temizliği için ise günde 4-5 defa oksijen suyu ve kulak pamuğu kullanılabilir. Yapılan temizleme işlemlerinden sonra antibiyotik etkili kremler gerekli bölgelere sürülerek enfeksiyon kapması önlenmelidir. Ayrıca iyileşme dönemi boyunca sırt üstü yatılmalı, burun kalp seviyesinden yüksekte tutulmalı ve basınç arttıracak hareketlerden kaçınılmalıdır.

Translate » Çeviri
error: Content is protected !! Security Wall By Arda Yücel !!
WhatsApp chat